sadsad x
asdasd

Termal İçlik Nasıl Seçilir?

27 Şubat 2023
Termal İçlik Nasıl Seçilir?

Termal içlikler genellikle polyester, viskoz veya elastan karışımları gibi malzemelerden yapılmıştır. Viskoz lifi, selülozdan üretilmiş doğal bir liftir. Blackspade Termal ürünlerindeki özel üretimli ve özel kesit yapılı viskoz lifleri sayesinde termal izolasyon ve sıvının dışarıya atım hızı ve nefes alabilirliği yüksektir. Pamuklu ürünlere göre termal izolasyonu çok daha yüksektir. Seçtiğiniz malzeme, tercihlerinize ve kullanım amacınıza bağlı olarak değişebilir.

İdeal termal içlik, vücut sıcaklığını korumak için yeterli ısı yalıtımı sağlayacak kadar kalın olmalıdır. Ancak çok kalın olmamalı ve hareketi kısıtlamamalıdır. Termal içliklerin esnek olması, hareketleri kısıtlamadan rahat bir kullanım sağlar. Esnek bir termal içlik, vücudunuza uyacak ve herhangi bir sıkıntı yaratmadan hareket etmenize izin verecektir. Termal içlikler, vücudunuza tam oturması için doğru boyutta seçilmelidir.

Çok büyük bir içlik, ısıyı korumakta etkisiz olabilirken, çok küçük bir içlik ise hareketi kısıtlayabilir. Kaliteli markaların termal içlikleri daha dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür. Kaliteli bir içlik, ısıyı korumak için daha etkili olacaktır. Termal içlik seçerken kullanım amacınızı dikkate almalısınız. Soğuk havalarda dışarı çıkmak için mi yoksa açık havada spor yapmak için mi ya da doğa yürüyüşü, kayak veya snowboard için mi kullanacaksınız? Kullanım amacınıza göre termal içlik seçmelisiniz.

Aktif spor için Pro Serisi ve günlük kullanım için genellikle 2. Seviye termal ürünler tercih edilmektedir.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.