sadsad x
asdasd

Geçmişten Günümüze İç Giyim

03 Mart 2023
Geçmişten Günümüze İç Giyim

İç giyim tarihi insanlık tarihi kadar eski olup, günümüze kadar sürekli gelişim göstermiştir. Tarih öncesi dönemlerde, insanlar hayvan derilerinden, bitki örtülerinden yapılmış giysiler kullanıyordu. İlk iç giyim parçaları, erkeklerin ve kadınların vücutlarını kapatmak için kullanılan basit kumaşlardan yapılmıştı. İlk iç çamaşırı MÖ 3000 yılında giyilmeye başlandı ve pamuklu kumaştan yapılmıştı. Haricen Mısırda yapılan araştırmalar, kadınların MÖ 2500 yıllarında, göğüslerini desteklemek için sargı bezi kullandıklarını gösteren bulgular bulunmuştur.

Orta çağ döneminde, iç giyim parçaları kalın ve yünlü kumaşlardan yapılmıştı ve genellikle üst giyim parçalarının altına giyiliyordu. 16. Yüzyılda, kadınlar için çoraplar ve korse gibi iç giyim ürünleri popüler hale geldi.

Bugün ise iç giyim ürünleri, farklı tarz ve stilleri izle sizler için Çekmece Online’da bir arada. İç giyim ürünleri kadınlar için sütyenler, külotlar, atletler, tişörtler ve pijamalar, erkekler için ise boxer şortlar, atletler, tişörtler çevre dostu organik kumaşlar gibi oldukça yayın ve çeşitlilik göstermektedir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.