sadsad x
asdasd

Boxer Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

07 Mart 2023
Boxer Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

            Erkek iç giyim ürünlerinin en önemli parçası olan boxer olarak bilinir. Çeşitli kumaş türü ve farklı yapılara sahip olan boxer modelleri arasından uygun olanı seçmek zorlu bir süreç olsa da uygun modeli ve kumaş yapısının size sunduğu avantajları bilmek önemli bir etkendir.

Boxer Seçiminde Kumaşın Önemi

Doğru ürünü seçmek için en önemli ipucu doğru kumaş tercihidir. Modal, pamuklu, bambu ya da elastan kumalar, kadın iç giyimde olduğu gibi erkek iç giyime uygun olan ve aynı zamanda en çok tercih edilen kumaş türleridir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise ürünlerin nefes alabilir ve teri içine çeken yapıda olmasıdır. Pamuklu kumaşlar rahat ve esnek yapılarıyla gün boyu rahat ve konforlu kalmanızı sağlarken, kış aylarında sıcak, yaz aylarında ise nefes alma özelliği sayesinde serin tutan bir yapıya sahiptir. Sık tercih edilen bir diğer kumaş türü ise modal kumaştır. Yumuşak dokusundan yıkama sonrası da ödün vermez. Deformasyon olmadan uzun ömürlü kullanım sağlar. Elastan kumaş ise ürünün dayanıklı bir yapıya sahip olmasını sağlar. Sarkma ve bozulmalara izin vermeyen yapıdadır. Bu sebeple uzun yıllar yeni gibi görünüm sağlar.

Modeline Göre Boxer Seçimi

            Dilediğimiz kumaşa karar verdikren sonra seçim yapmamız gereken durumlardan biri de boxerın modelidir. En az kumaş kadar önemlidir. Kullandığınız kıyafet ile birlikte hareket rahatlığı sağlayacak modeller tercih edilmelidir. Uzun, kısa, dar veya bol modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Dar modeller vücudu sararken, esnek yapısıyla özellikle yaz aylarında bacak arasında oluabilecek tahrişi engeller. Bol ya da dar model yapısına sahip olan boxer modelleri, uzun ve kısa boy seçeneklerine de sahiptir. Uzun modeller bacağın üst kısmını saran yapısıyla pantolon ile rahat kullanım sağlarken kısa modelleri de şort ile ya da spor yaparken son derece uygundur. KOM, Berrak, İlke gbi markaların yanı sıra Blackspade markasının pamuklu kumaşlardan ürettiği Dynamic, Loose Fit, Aura, Modern Basic ve Tender Cotton erkek boxer modelleri arasından aradığınız modeli bulabilirsiniz. Modal kumaş ile üretilmiş Mood Life ve Stripes modelleri ise kaliteli yapıları ile tercih edilir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.